czwartek, 14 lipca 2016

Recenzja książki "Dieta [nie] życia"

| |
                    

Autor: Karolina Otwinowska, Agnieszka Mazur
Seria: ------
Data Wydania:xx 2009
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 198       


Moja opinia: 
Ta książka wywiera wpływ. Osoba czytająca momentalnie czuje się jak anorektyczka. Temat zaburzeń odżywiania jest mi dość bliski - i pomimo tego, że nie umiem czytać biografii ani innych książek na podstawie czyjegoś życia - anoreksja przyciągnęła mnie na tyle że przemknęłam przez książkę w przybliżeniu dwa dni.
 
Karolina - autorka i ex anorektyczka. Postanowiła opisać historię choroby i wszystkiego co przeżywała. Moim zdaniem książka ta zasługuje na większy rozgłos niż ma. Książka opowiada o jej walce z chorobą i o życiu z wielkim napisem "anorexia nervosa" na duszy i ciele

Czy książka była bez wad:
Nic nie jest idealne. Niektóre rzeczy bardziej mi podpasowały inne mniej ale najważniejsze jest moim zdaniem to że książka spełnia swoją rolę 

Zakończenie:
Na końcu książki autorka poruszyła temat dzięki któremu ta książka powinna zyskać miano lektury szkolnej. Genezy choroby.
To coś o czym zazwyczaj się zapomina. Skąd anoreksja? chce być modelką?
Nie. Choroba ta może być spowodowana nawet czymś jak np. śmierć kochanego psa. I warto pamiętać o jednym - osoby cierpiące na ED (eating disasters) nie zawsze są wychudzone, a osoba ważąca 200 kg i 20 kg potrzebuje takiej samej pomocy.


MOJA OCENA: 9/10 +The best books

4 komentarze:

 1. Dziękuję. Za to, że o tym napisałaś. Nigdy bym nie dotarła do tej książki. Koniecznie przeczytam.

  Monique
  http://by-monique.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego tak cierpię z powodu niewielkiego rozgłosu :/
   Szczerze polecam przez nią przebrnąć :)

   Usuń